21 میزان 1395, 08:47 کابل
  • حمله به عزاداران حسینی در کابل
    حمله به عزاداران حسینی در کابل

حمله افراد مسلح به مراسم شب عاشورای حسینی در کابل، پایتخت افغانستان، بیش از 50 شهید و زخمی بر جا گذاشت.

"صدیق صدیقی" سخنگوی وزارت داخله افغانستان عصر سه شنبه گفت: در حمله افراد مسلح به زیارتگاه "سخی" کابل، 14 عزادار حسینی شهید و بیش از 40 نفر هم زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری منابع پلیس افغانستان، تعداد مهاجمان را سه نفر اعلام کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های محلی افغانستان، یکی از شاهدان عینی این حمله تروریستی گفت: حمله زمانی آغاز شد که دو نفر از مهاجمان به سوی عزاداران حسینی تیراندازی کردند و مهاجم دیگر کمربند انفجاری خود را منفجر کرد.دقایقی پس از این بروز این رویداد منابع امنیتی در کابل گفتند که تمامی سه مهاجم مسلح توسط نظامیان افغان از پای در آمده اند و ساحه تحت کنترل پلیس قرار دارد .

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان این حمله را محکوم کرده و تاکید کرد افرادی که مساجد و عبادتگاهها را مورد حمله قرار میدهند دشمنان دین و مردم افغانستان هستند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی دولت وحدت ملی و صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان هم در پیام هایی جداگانه طراحان این حمله را دشمنان وحدت و برادری اقوام د ر افغانستان خواندند .

قابل ذکر است طالبان نیز با نشر بیانیه ای این حمله را محکوم نموده و آن را عاملی در جهت تضعیف اتحاد مردم افغانستان خواندند.با این وجود تا کنون هیچ فرد یا گروه تروریستی دیگری مسوولیت حمله برعزاداران حسینی در زیارتگاه سخی در غرب کابل را به عهده نگرفته است.

تگ

کامنت