• تظاهرات در کابل
    تظاهرات در کابل

اهانت نظامیان امریکایی به اسلام خشم مردم افغانستان را برانگیخته است .

صدها نفر از مردم افغانستان در اعتراض به توهین نظامیان آمریکایی به مقدسات اسلامی تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ازکابل ، شرکت کنندگان در تظاهرات  شهرستان « قره باغ » استان کابل ، شعارهای ضد آمریکایی دادند واهانت نظامیان  آمریکایی به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.

تظاهرات کنندگان با بستن بزرگراه کابل- پروان برلزوم اقدام قاطع دولت افغانستان در برابر توهین نیروهای آمریکایی به ارزشهای اسلامی تاکید کردند.

 مجلس نمایندگان افغانستان هم با صدور بیانیه ای هتاکی نظامیان آمریکایی به مقدسات اسلامی را دراستان پروان محکوم کرد.

، مجلس نمایندگان افغانستان روز دوشنبه در نخستین روزکاری خود پس از تعطیلات تابستانی با انتشار بیانیه ای، هتاکی نظامیان آمریکایی به ارزش های اسلامی را در ولایت پروان محکوم و اعلام کرد، توهین به ارزش‌های دینی تجاوز آشکار به عقیده مردم مسلمان افغانستان و همه مسلمانان جهان است.

نمایندگان مجلس افغانستان همچنین از دولت این کشور خواستند توزیع برگه های تبلیغاتی توهین آمیز به مقدسات اسلامی را درولایت پروان پیگیری کند.

نظامیان آمریکایی هفته گذشته برگه‌های تبلیغاتی توهین آمیزی را از هوا در برخی مناطق استان پروان پخش کردند که در این برگه ها ،عکس شیری دیده می‌شود که به دنبال یک سگ است و پرچم گروه طالبان که روی آن کلمه «لا اله الا الله محمد رسول الله » نوشته شده، بر روی این سگ قرار داده شده است.

حدود یک ماه پیش هم  صدها نفر از نیروهای ارتش افغانستان دراعتراض به هتک حرمت مقدسات اسلامی، در کابل تظاهرات کردند.

نظامیان افغانستان  در اعتراض به حک کلمات مقدس «الله و محمد » در جوراب هایشان تظاهرات کردند و بزرگراه کابل- جلال آباد را به مدت چند ساعت بستند.

«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز با تاکید بر حرمت گذاشتن به مقدسات اسلامی افزود: عاملان هتک حرمت ارزش های اسلامی شناسایی و مجازات خواهند شد.

این درحالی است که لباس نیروهای ارتش افغانستان را آمریکا تامین می کند و این جوراب ها را یک شرکت قرار دادی دراختیار سربازان افغان گذاشته است.

 

 

 

21 سنبله 1396, 14:29 کابل
Comments