بار دیگر تروریستان کوردل با هدف قرار دادن جمعی از نماز گزاران در کابل رویداد خونین دیگری را رقم زدند .

به گزارش خبرنگار رادیو دری، آن گونه که ساکنان محل و شاهدان عینی می گویند ، انفجاری سنگین گروهی از نماز گزاران را در مسجد جامع امام زمان واقع در منطقه ی دشت برجی از مربوطات حوزه ی سیزدهم پولیس کابل هدف قرار داد .

به گفته ی پولیس کابل این رویداد همزمان با ادای نماز مغرب پس از آن رخ داد که فردی تروریست واسکت انفجاری اش را در میان جمعی از نمازگزاران منفجر کرد .

اگرچه مسوولان امنیتی در کابل تا کنون در خصوص تلفات ناشی از این رویداد ابراز نظری نکرده اند اما وزارت صحت عامه ی افغانستان تایید می کند که در نخستین ساعت پس از انفجار ده جسد و پنج زخمی به شفاخانه های نزدیک به محل رویداد منتقل شده اند .

با این وجود شاهدان عینی می گویند هفتاد تن از نمازگزاران در این حمله ی تروریستی کشته و زخمی شده اند .

شاهدان عینی هم چنین می گویند که در این رویداد دو تروریست دخیل بوده اند که فرد دومی از ساحه فرار کرده است .

با آن که مسوولیت حمله بر اماکن مقدسه مانند مساجد ، تکایا ، حسینیه ها و زیارتگاه ها را گروه تروریستی تکفیری داعش به عهده می گیرد اما تا کنون به شمول این گروه هیچ فرد یا گروه دیگری مسوولیت این حمله ی تروریستی را به دوش نگرفته است .

لازم به ذکر است این که سرکی بسیار مزدحم  دشت برچی در غرب کابل را به مرکز شهر وصل می کند و یکی از نگرانی های عمده این است که احتمال می رود به دلیل ازدحام و ترافیک سنگین تعدادی از زخمیان این حمله

 تروریستی در میانه ی راه و قبل از رسیدن به شفاخانه جان بدهند .

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش همکارمان عالمی موجود است.

 

28 میزان 1396, 19:55 کابل
کامنت