20 قوس 1396, 16:25 کابل
  • واکنش «عبدالله» به اظهارات «حکمتیار»: تفرقه قومی و مذهبی مانند زهر برای افغانستان مضر است

رئیس اجرایی دولت افغانستان پس از سخنرانی «حکمتیار» اظهار داشت: تفرقه قومی و مذهبی به نفع منافع ملی این کشور نیست و سیاسیون باید متوجه باشند که اتحاد نیاز امروز افغانستان است.

به گزارش رادیو دری و به نقل از «طلوع»، «عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان در واکنش به اظهارات «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی گفت: مسائل تفرقه‌انگیز مانند زهر برای سلامت این کشور مضر تمام خواهد شد.

وی افزود: تفرقه قومی و مذهبی هیچکدام به نفع افغانستان نیست و فقط دست دشمنان ما را قوی‌تر می‌کند.

حکمتیار روز گذشته در میان هواداران خود در ولایت «خوست» تصریح کرد که «لوی پکتیا» باید نسبت به «بامیان»، «دایکندی» و «پنجشیر» سهم به مراتب بیشتری در دولت افغانستان داشته باشد.

وی در حمایت از رهبر و بنیانگذار شبکه حقانی نیز گفت: اقوام بزرگ «زدران» که مولوی «جلال الدین حقانی» نیز از آنهاست توسط واشنگتن و به دلیل جهاد علیه آمریکا از قدرت در دولت افغانستان محروم شده‌اند.

عبدالله در این باره گفت: عنوان کردن مسائل قومی، ولایتی را علیه ولایت دیگری تحریک کردن، هیچکس را به‌ هیچ هدف سالم و مثبتی نمی‌رساند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان تاکید کرد: سیاسیون افغان با درک اینکه در شرایط کنونی افغانستان وحدت میان مردم مهم‌ترین مسئله کشور است مسئولیت دینی و ملی خود را برای ایجاد وحدت در این کشور ایفا کنند.

حکمتیار در اظهارات خود در حالی از رهبر شبکه حقانی حمایت کرده که مقامات افغان همواره شبکه حقانی را عامل حملات خونین در شهرهای بزرگ افغانستان می‌دانند.

کامنت