• انتقاد سفارت افغانستان در اسلام‌ آباد از علمکرد پاکستان در خصوص پناهجویان افغان

معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد از عملکرد و برخورد دولت پاکستان با پناهجویان افغان انتقاد کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم، «زرتشت شمس» معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد روز پنج شنبه گفت، مهلت ارائه شده توسط پاکستان برای خروج پناهجویان افغان از این کشور منطقی و عملی نیست.

زرتشت شمس افزود ،گفت‌وگوها با مقامات پاکستانی درباره اجرایی شدن تعهدات گذشته این کشور در خصوص پناهجویان افغان  ادامه دارد، اما پناهجویان برای خروج از پاکستان  باید آماده باشند.

معاون سفارت افغانستان در اسلام‌آباد در عین حال ابراز امیدواری کرد ، مقامات پاکستانی منطقی فکر کنند و گفت‌وگوهای جاری نتیجه مثبتی داشته باشد، زیرا سرنوشت پناهجویان افغان در پاکستان نامشخص است.

از سوی دیگر "حفیظ احمد میاخیل" مشاورامورمطبوعاتی وزارت امورمهاجران افغانستان اعلام کرد، چنانچه تلاش‌های دیپلماتیک برای تمدید اقامت پناهجویان افغان درپاکستان به نتیجه نرسد، دولت افغانستان آماده پذیرش پناهجویان این کشور است.

اداره ثبت احوال نفوس پاکستان آمار پناهجویان قانونی افغان در پاکستان را یک میلیون و سیصد هزار نفر و پناهجویان غیرقانونی را حدود 600 هزار نفر اعلام کرده است که باید پیش از پایان ماه نخست سال جاری میلادی پاکستان را ترک کنند.

از حدود چهار دهه پیش با اشغال افغانستان از سوی نیروهای شوروی و همچنین اشغال نظامیان آمریکایی ازسال 1390 ، میلیون ها نفر از افغانستان آواره شدند.

 

Tags

22 جدی 1396, 12:33 کابل
Comments