25 جدی 1396, 15:37 کابل
  •  تاکید برگسترش همکاری‌های مشترک هلال احمر ایران و افغانستان

رئیس جمعیت هلال احمر ایران و سرپرست جمعیت هلال احمر افغانستان، بر ضرورت گسترش همکاری‌های مشترک و استفاده از تجارب هلال احمر ایران در بهداشت و پیشگیری از حوادث تاکید کردند.

«علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر ایران در دیدار «میرویس اکرم» سرپرست جمعیت هلال احمر افغانستان در تهران گفت: جمعیت هلال احمر ایران نه تنها در حوادث طبیعی و غیرطبیعی در ایران نقش مهمی را ایفا کرده، بلکه در حوادث منطقه‌ای و بین‌المللی ازجمله کمک به مردم در سیل پاکستان، خشکسالی سومالی، مسلمانان روهینگیایی در بنگلادش توانسته است کمک‌های قابل توجهی را به کشورهای آسیب دیده در حوادث داشته باشد.

پیوندی با اشاره به وجود مراکز درمانی و درمانگاه‌های جمعیت هلال احمر ایران در 14 کشور جهان افزود: در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی بیمارستان، درمانگاه و مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران مشغول به فعالیت است تا به افرادی که در معرض آسیب‌های جدی بهداشتی و درمانی هستند، خدمات لازم ارائه شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران همچنین با اشاره به نقاط اشتراک بین ایران و افغانستان در فرهنگ، دین و زبان، اظهار کرد: تفاهم‌نامه سه جانبه بین جمعیت‌های ملی ایران، تاجیکستان و افغانستان برای گسترش همکاری‌های سه کشور امضاء شده است که براساس آن امکان همکاری‌های مشترک افزایش می‌یابد.

«میرویس اکرم» سرپرست جمعیت هلال احمر افغانستان نیز در این دیدار از جمعیت هلال احمر ایران خواست تجارب خود را در زمینه بهداشت، درمان و پیشگیری از حوادث، در اختیار جمعیت هلال احمر افغانستان قرار دهد.

 

تگ

کامنت