10 دلو 1396, 09:15 کابل
  • پیام تسلیت لاریجانی به رئیسان مجالس نمایندگان و سنای افغانستان

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در پیام های جداگانه ای به رئیسان مجالس نمایندگان و سنای افغانستان جان باختن تعدادی از مردم این کشور در حمله تروریستی را تسلیت گفت.

روز شنبه بر اثر انفجار یکدستگاه خودرو بمب‌گذاری شده در مرکز شهر کابل، پایتخت افغانستان دستکم 95 نفر کشته و 158 نفر زخمی شدند. گروه طالبان مسئولیت این حمله تروریستی  را برعهده گرفت.

«علی لاریجانی» روز دوشنبه در پیامی به «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس مجلس‌ نمایندگان افغانستان، ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی و ابراز همدردی با دولت، ملت و نمایندگان مجالس افغانستان، اعلام کرد: حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت کشور همسایه و برادر جمهوری اسلامی افغانستان در مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت و آرامش پایدار ادامه دارد.

رئیس مجلس ایران همچنین در پیامی دیگر به «فضل هادی مسلم یار» رئیس مجلس سنای افغانستان با ابراز تاسف از جان باختن جمع زیادی از مردم بی گناه در حمله تروریستی شهر کابل، تصریح کرد: حملات تروریستی بار دیگر خطر و تهدید تروریسم را بر امنیت ملت ها یادآوری کرد.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد: با همکاری تمامی کشورها شاهد نابودی کامل گروه های تروریستی تکفیری و برقراری صلح و امنیت در جهان اسلام باشیم.

 

تگ

کامنت