•  ورود هیات دیپلماتیک افغانستان به پاکستان

هیات دیپلماتیک افغانستان در قالب کارگروه مشترک 'افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی' به اسلام آباد پایتخت پاکستان سفر کردند.

به گزارش ایرنا،"محمد فیصل" سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان از ورود هیات دیپلماتیک افغانستان در قالب کار گروه مشترک 'افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی' به سرپرستی "حکمت خلیل کرزی" معاون وزیر امور خارجه افغانستان به اسلام آباد خبر داد.

این سفردرحالی انجام می شود که پیش ازاین نیز دولت پاکستان مهلت رو به پایان برای بازگشت داوطلبانه مهاجران افغان به کشور خود را به مدت دوماه  تمدید کرد.

شنبه گذشته نیز"تهمینه جنجوعه"معاون وزیر امور خارجه  پاکستان در سفر به کابل با "حکمت خلیل کرزی" معاون وزیر امور خارجه افغانستان گفت و گو کرد.

پاکستان و افغانستان بر سر موضوعاتی از جمله "خط دیورند" اختلاف دارند و دو کشور یکدیگر را بارها به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند.

درهمین پیوند نیز،ضرب الاجل تعیین شده از سوی پاکستان برای خروج بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغان 'ثبت نام شده' در این کشور، 11 دلو تعیین شده بود اما با توجه به سفر هیات امنیتی دولت کابل به اسلام آباد و درخواست آنان برای تمدید دوباره مهلت اقامت پناهندگان، دولت پاکستان آن را برای دوماه دیگر تمدید کرد.

 

Tags

20 دلو 1396, 16:36 کابل
Comments