25 دلو 1396, 19:20 کابل
  • رئیس مجلس ایران: آمریکایی‌ها داعش را با هلی‌کوپتر به افغانستان می‌برند

رئیس مجلس ایران با بیان اینکه آمریکا با لشگرکشی به افغانستان موجب پخش تروریسم شد، گفت: آمریکایی‌ها داعش را با هلی‌کوپتر به افغانستان می‌برند، آیا شما نمی‌خواهید این مسائل را ببینید.

به گزارش خبرگزاری فارس، «علی لاریجانی» رئیس مجلس ایران امروز با هیات پارلمانی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی با طرح این سوالات که چرا تروریسم به وجود آمده است؟ و چه کسی تروریست‌ها را به وجود آورد و آنها را مورد حمایت قرار داد؟ گفت: به کمک CIA، عربستان، امارات و پاکستان حدود 30 سال پیش تروریست‌ها در افغانستان به وجود آمدند و جریانی را به عنوان مقابله با شوروی ایجاد کردند و گمان می‌کردند این تروریست‌ها که با تفکر ایدئولوژیک آنها را سامان داده بودند، همیشه به عنوان ابزاری در اختیار آنها خواهد بود، در حالی که اتفاقاً تروریست‌ها نیز به آنها نگاه ابزاری داشتند.

وی افزود: بعد از ماجرایی که در آمریکا انجام شد و آمریکا به افغانستان لشگرکشی کرد در حالیکه این اقدام نیز غلط بود و سبب شد تا جریان تروریسم پخش شود، سپس جنگ در عراق را انجام دادند و تروریسم جدیدی را ایجاد کردند، همچنین پس از ایجاد جنگ در لیبی تروریست های جدیدی در آنجا گسترش یافت.

به گزارش خانه ملت، رئیس مجلس ایران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها داعش را با هلی‌کوپتر به افغانستان می‌برند، آیا شما نمی‌خواهید این مسائل را ببینید.

کامنت