• سقوط پاسگاه پلیس در غزنی / کشته شدن ۵ نظامی آمریکایی در فراه

طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله این گروه به ولایت غزنی یک پاسگاه پلیس سقوط کرد و ۹ پلیس محلی نیز کشته شدند.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم،سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای در سایت «الاماره» اعلام کرد که این گروه به مواضع نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی «ده یک» ولایت غزنی حمله کرده است.

سخنگوی طالبان تصریح کرد که در این حمله 9 پلیس محلی کشته شده و یک پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در منطقه «رباط» این ولسوالی نیز سقوط کرده است.

این گروه همچنین از تصرف مقداری از تسلیحات نیروهای امنیتی افغان نیز خبر داده است.

این در حالی است که تا کنون مقامات امنیتی افغان درباره حمله طالبان به شهرستان ده یک اظهار نظری نکرده‌اند.

اخیرا برخی از منابع محلی با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی در این ولایت گفته‌اند که حکومت بر بسیاری از ولسوالیها تسلط ندارد و تشکیلات اداری برخی از ولسوالیها در مرکز این ولایت واقع شده‌اند.

خبر دیگر اینکه طالبان اعلام کرد که بر اثر درگیری طالبان با نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی که قصد عملیات مشترکی در غرب افغانستان را داشتند پنج نظامی آمریکایی کشته شدند.

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای از درگیری اعضای این گروه با نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی در ولایت «فراه» خبر داد.

وی افزود بر اثر این درگیری علاوه بر کشته و زخمی شدن ده‌ها نیروی امنیتی افغان، پنج نظامی آمریکایی نیز کشته و دو نظامی دیگر این کشور نیز زخمی شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این درگیری در حالی صورت گرفت که نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی برای انجام عملیات مشترک به این منطقه آمده بودند.

03 حوت 1396, 18:23 کابل
کامنت