05 جوزا 1397, 08:19 کابل
  •  اذعان یک مسئول امریکائی به شکست  این کشور در جنگ افغانستان 

سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به "سیگار "به شکست راهبردی امریکا در جنگ افغانستان اذعان کرد .

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم ،«جان سپکو»  اعتراف کرد سیاست های جنگ  طلبانه  امریکا برای تامین امنیت و برقراری ثبات در افغانستان در بیش از 17 سال گذشته شکست خورده و سبب فساد و وخیم‌تر شدن بحران افغانستان شده است.

این مسئول امریکائی  با اشاره به هزینه‌های مالی آمریکا در افغانستان گفت  دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی  اغلب منجر به وخیم‌تر شدن بحران، فساد و گسترش حملات مخالفان دولت افغانستان شده است

پیش ازاین اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان اعلام کرده بود در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ ،   دو  نظامی امریکائی  در افغانستان کشته و  22نظامی دیگر نیز زخمی شدند که از سال 2015 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

 در سال گذشته میلادی  یازده نظامی آمریکایی در افغانستان کشته و 102 تن دیگر نیز زخمی شدند.در سال 2016 نیز 9 نظامی آمریکایی کشته و 70 تن دیگر زخمی شدند.

کارشناسان منطقه براین باورند  حضور نظامی آمریکا از سال 2001 درافغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم به همراه سایر کشورهای عضو ناتو،تاکنون هیچ دستاوردی جز کشتارهزاران غیرنظامی وتخریب زیرساخت های افغانستان نداشته وناامنی ها روزبه روز در این کشور افزایش یافته است.

کامنت