21 سرطان 1397, 15:13 کابل
  • معترضان در شمال افغانستان: «اشرف غنی» استعفا دهد

تظاهرات کنندگان در شمال افغانستان در دهمین روز از اعتراض‌ها علیه حکومت وحدت ملی با پوشیدن کفن، خواستار برکناری رئیس جمهور این کشور شدند.

تظاهرات مردم مناطق شمالی افغانستان در حالی وارد روز دهم خود شده است که شماری از این معترضلن ضمن مسدود کردن بزرگراه مزارشریف-کابل خواستار برکناری «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان شده‌اند.

تظاهرات در ولایت‌های شمالی افغانستان پس از دستگیری «نظام‌الدین قیصاری» فرمانده نیروهای محلی در ولایت «فاریاب» و نماینده ژنرال «عبدالرشید دوستم» معاون اول رئیس جمهور افغانستان توسط نیروهای ارتش این کشور آغاز شد.

تظاهرات کنندگان از نخستین روزهای آغاز تجمعات خود ضمن اعتراض به بازداشت قیصاری و درخواست برای آزادی وی خواستار بازگشت دوستم به افغانستان نیز شدند.

گفتنی است که چند روز پیش نیروهای امنیتی افغان برای سرکوب معترضان از سلاح استفاده کرده بود که واکنش سنای افغانستان و رئیس دفتر ژنرال دوستم را در پی داشت.

«محمد علم ایزدیار» معاون سنای افغانستان در این باره گفت: دولت افغانستان در رسیدگی به اعتراضات شمال افغانستان باید امنیت عمومی و مصلحت مردم افغانستان را در نظر بگیرد.

رئیس دفتر ژنرال دوستم نیز تهدید کرده بود که سرکوب مسلحانه تظاهرات کنندگان توسط نیروهای دولتی با سلاح پاسخ داده خواهد شد.

کامنت