21 سنبله 1397, 12:21 کابل
  • تاکید افغانستان بر استفاده از تجارب توانبخشی و فنی وحرفه ای ایران

وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولان افغانستان بر استفاده از تجارب ایران در بخش های توانبخشی و فنی وحرفه ای تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری؛ «فیض الله ذکی» Faizullah Zaki امروز(چهارشنبه) در دیدار با «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت هلال احمر ایران در کابل گفت: متاسفانه در افغانستان به دلیل جنگ های طولانی آمار معلولان رو به افزایش است و این کشور نیاز دارد که ایران در زمینه ارائه خدمات توانبخشی با افغانستان همکاری کند.

ذکی افزود: افغانستان در زمینه صدور مجوزهای کار و انجام کارهای اداری برای بهره برداری از بیمارستانی که ایران با استفاده از اعتبارات بازسازی افغانستان در کابل در دست ساخت دارد، از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولان افغانستان ‏با قدردانی از همراهی ایران با ملت و دولت افغانستان تصریح کرد: ایران و افغانستان تاریخ مشترکی دارند و ایران در روزهای سخت در کنار مردم و دولت افغانستان بوده است.

«علی اصغر پیوندی» نیز در این دیدار از توافقات اولیه برای راه اندازی نمایندگی جمعیت هلال احمر ایران در افغانستان خبرداد و گفت: جمعیت هلال احمر ایران تلاش می کند دوره جدیدی از همکاری با افغانستان را در محورهای آموزش، کمک های امدادی، بهداشتی و توانبخشی آغاز کند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران که به کابل سفر کرده است، پیش از این نیز با «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی و «فیروز الدین فیروز» وزیر بهداشت افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.

تگ

کامنت