• محکومیت حملات گروه تروریستی  داعش علیه شیعیان از سوی رئیس جمهور افغانستان

رئیس‌جمهور افغانستان با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین‌(ع) و یاران وی  ،حملات گروه تروریستی داعش علیه شیعیان را محکوم کرد.

به گزارش خبر گزاری اوا ، محمد اشرف غنی شب گذشته  در دیدار با شماری از بزرگان، متنفذین، علما و جوانان غرب کابل در ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت  هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها ، قابل قبول نیست و باید در برابراقدام ضدانسانی و اسلامی گروه تروریستی داعش  ایستاد .

 رئیس‌جمهورافغانستان تأکید کرد این کشور  میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری که موجب برهم زدن وحدت ملی افغانستان  باشد، نیست و باید از این جنگ نیابتی جلوگیری شود.

وی افزود  اکنون جنگ سراسری علیه مردم افغانستان جریان دارد و هدف آن، تضعیف نیروهای امنیتی ودفاعی است و باید اجماع در حمایت از قوای امنیتی ودفاعی، شکل گیرد.

اشرف غنی به جنایات گروه تروریستی داعش در افغانستان و کشتارمردم  اشاره کرد و  گفت که این گروه تکفیری را باید از لحاظ فکری  با شکست مواجه کنیم .

 رئیس‌جمهورافغانستان تصریح کرد  جنگ کنونی چند بُعدی است که وحدت ملی، وفاق ملی، حاکمیت قانون، قوای امنیتی و دفاعی و مردم این کشور  را هدف قرار می‌دهد و جنگ امروز، برخلاف گذشته، فاقد اصول می‌باشد. 

 

29 سنبله 1397, 09:57 کابل
کامنت