23 میزان 1397, 18:54 کابل
  • غنی: در خصوص صلح در افغانستان اجماع نظر وجود دارد

غنی گفت: در خصوص صلح در افغانستان اجماع نظر وجود دارد و به زودی صلح در این کشور جاری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان قبل از ظهر امروز با جوانان و نمایندگان جامعۀ مدنی ولایت پروان دیدار کرد.

غنی پروان را سرزمین قهرمانان، مهد علم خواند و گفت: پروان بزرگترین مرکز تمدن یونان، کوشانیان و تمدن های دیگر نیز بوده است.

رئیس جمهوری افغانستان از جوانان ولایت پروان به خاطر حضور در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تشکر کرد و تصریح کرد:  پروان از جملۀ چهار ولایت کشور است که بیشترین جوانانش در ارتش و پلیس افغانستان فعال هستند.

رئیس جمهوری افغانستان گفت که ما در نظر داریم افغانستان را به چهارراه آسیا ترانزیتی تبدیل کنیم و ما موقعیت ترانزیتی پروان را زنده می‌سازیم.

وی پیشنهادات جوانان پروان را در خصوص اهدای زمین به فدراسیون فوتبال آن ولایت مورد تایید قرار داده گفت: ده میلیون افغانی به خاطر رونق ورزش در ولایت پروان اختصاص می‌یابد.

رئیس جمهوری افغانستان از وزارت تحصیلات عالی به خاطر شفافیت در پروسۀ امتحان کنکور تشکر کرد و ضمن تاکید بر تعلیمات دانشگاهی گفت: امسال در هر ولایت افغانستان یک مدرسه ساخته خواهد شد. 

غنی بر اتفاق و وحدت تاکید کرده، گفت: اگر شما نسل جوان اتفاق و وحدت داشته باشید، در این اتفاق و اتحاد ختم بحران افغانستان خواهد بود.

رئیس جمهوری افغانستان در خصوص صلح گفت که صلح یک ضرورت است و در این رابطه اجماع وجود دارد و صلح ان‌شاالله می آید. وی تاکید کرد که صلح از یک قوم و یک ولایت نیست، بلکه از تمام افغانستان است.

در پایان غنی از تمام مردم افغانستان درخواست کرد تا در انتخابات پارلمان و ریاست جمهوری سال آینده مشارکت کنند. 

تگ

کامنت