29 میزان 1397, 11:29 کابل
  • عبدالله: پیام انتخابات افغانستان رد خشونت و تروریسم از سوی مردم است

رییس‌اجراییه افغانستان گفت: پیام انتخابات رد تروریسم، خشونت و توطئه‌های دشمنان، توسط مردم است. من از صمیم قلب از مردم تشکر می‌کنم که با همه تهدیدات به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «عبدالله عبدالله» رییس اجراییه افغانستان گفت حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان، نشان داد که مردم از میان خشونت و تروریسم، دموکراسی و مردم سالاری را می‌خواهند.

رییس‌اجراییه افغانستان  از آن‌چه که نارسایی‌ها در روند انتخابات روز شنبه گفت، نیز یاد کرد و گفت: فهرست رای‌دهندگان مشکل داشت؛ من خودم نیز هنگامی که امروز رای می‌دادم دچار مشکل شدم - حرف ع - در فهرست پیدا نمی‌شد.

وی تأکید کرد: نارسایی‌های در روند انتخابات بودند که قابل پیش‌گیری بودند. نگرانی این است که یک بار دیگر مردم اعتمادشان را نسبت به انتخابات از دست بدهند.

رییس اجراییه افغانستان در گفت‌وگو با شبکه طلوع نیوز، درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور نیز گفت که امیدوار است این انتخابات در زمان معین آن برگزار شود.

وی در پاسخ به این پرسش ‌که آیا در انتخابات ریاست‌جمهوری خود را نامزد می‌کند یا نه، گفت: تا زمان اعلام اسامی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان بیست روز دیگر مانده است و در آن زمان معلوم خواهد شد.

عبدالله در بخش دیگر گفت‌وگو، درباره صلح و تلاش‌های آمریکا برای کشاندن طالبان به میز مذاکره گفت: طالبان یک توجیه دیگر از حکومت وقت دارند و می‌گویند نماینده مردم هستند - اما این‌طور نیست. ارادۀ مردم چیزی دیگری است.

وی افزود: آمریکا پیش از فرستادن زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه این کشور برای صلح افغانستان به کابل نیز تماس‌هایی با طالبان داشته است.

تگ

کامنت