21 عقرب 1397, 13:40 کابل
  • هشدار امیرعبداللهیان درباره سیاست های آمریکا در افغانستان

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین الملل، سیاست آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو )در افغانستان را دوگانه دانست و گفت: باید نسبت به اتفاقات در حال وقوع در منطقه هوشیار بود.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی ایران امروز دوشنبه  در دیدار «نصیر احمد نور» سفیر افغانستان در تهران افزود: باوجود طرح صلح آمریکا، حملات عربستان در یمن بیشتر شده و زنان و کودکان بی دفاع همچنان قتل عام می شوند.

امیرعبداللهیان افزود: کاخ سفید در همه شرایط فقط به فکر منافع خودش است و حضور مدیریت شده تروریست ها در منطقه را همچنان دنبال می کندد تا از این طریق بتواند فشار را بر کشورهایی که با آنان مواضع یکسانی ندارند، افزایش دهد.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی ایران آمادگی تهران را برای گسترش همکاری های پارلمانی و همه جانبه با افغانستان مورد تاکید قرار داد.

نصیر احمد نور سفیر افغانستان در تهران نیز در این دیدار گفت: افغانستان انتخابات سختی را پشت سر گذاشت و با وجود عملیات تروریستی بسیاری که در روز انتخابات صورت گرفت، مردم پای صندوق های رای حاضر شدند و نمایندگان خود را انتخاب کردند.

سفیرافغانستان در تهران  با تقدیر از نقش سازنده ایران در مبارزه با تروریسم و کمک به امنیت منطقه ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل پارلمان جدید در افغانستان سطح روابط پارلمانی و اقتصادی دو طرف افزایش یابد.

تگ

کامنت