24 عقرب 1397, 16:01 کابل
  • اعتراف آمریکا به شکست نظامی در جنگ افغانستان

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن امیدوار است که زمینه مصالحه سیاسی بین طالبان و دولت افغانستان فراهم شود، زیرا جنگ جاری در افغانستان راه حل نظامی ندارد.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم، پس از 17 سال جنگ در افغانستان وزارت خارجه آمریکا در نهایت به این مسئله که بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد اعتراف کرده است.

«هیدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران در واشنگتن گفت که جنگ جاری در افغانستان راه حل نظامی ندارد و آمریکا از تلاش‌های صلح در این کشور حمایت می‌کند.

وی افزود: مقامات آمریکایی همواره تاکید کردند که جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد بنابراین امیدواریم زمینه مصالحه بین گروه طالبان و دولت افغانستان فراهم شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی اعلام کرده است که جنگ جاری در افغانستان راه حل نظامی ندارد که بمباران  و عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی در افغانستان به صورت بی سابقه افزایش یافته است.

نیروهای آمریکایی در سال جاری با استفاده از 5 هزار و 213 بمب و موشک در افغانستان رکورد جدیدی را در پرتاب بیشترین بمب در این کشور به ثبت رسانده است.

این در حالی است که اعضای دفتر سیاسی طالبان در نشست صلح مسکو، جنگ طلبی آمریکا در افغانستان را یکی از موانع اساسی در برابر آغاز گفت‌وگوهای صلح عنوان کرده است.

برخی از کارشناسان معتقدند که آمریکا رویکرد دوگانه را در افغانستان در پیش گرفته است، زیرا با وجود ادعای حمایت از روند صلح این کشور با افزایش حملات هوایی عملا جنگ در افغانستان را تشدید کرده است.

تگ

کامنت