27 عقرب 1397, 09:10 کابل
  •  انتقاد های مقامات افغانستان از فعالیت  سازمان تروریستی «حزب‌التحریر»

فعالیت  سازمان تروریستی «حزب‌التحریر» در حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان ، انتقادهای گسترده شخصیت های سیاسی و مذهبی و مقامات افغانستان را برانگیخته است .

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،  رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان دیروز گفت  سازمان تروریستی حزب التحریر  که در اکثر ولایت‌های این کشور  فعالیت می‌کند برای گروههای تکفیری داعش و جبهه النصره سربازگیری می‌کند.

مولوی «حبیب‌الله حسام»  افزود این سازمان تروریستی همچنین صدها نفر از جوانان افغان را  از طریق پاکستان به کمک جبهه النصره در سوریه فرستاده است .

وی  تصریح کرد با وجود اعتراض علما و حتی شماری از مقامات افغان فعالیت  سازمان تروریستی حزب التحریر همچنان ادامه دارد و تاکنون اقدامی برای جلوگیری از فعالیت  و نابودی آن انجام  نگرفته است.

«عبدالله عبدالله » رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز پیش از این، حزب التحریر را  سازمان تروریستی دانسته بود که فعالیت آن باید متوقف شود.

«امرالله صالح» رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان نیز از دولت این کشور به دلیل مخالفت  و ممانعت نکردن  در خصوص فعالیت های این   سازمان تروریستی در افغانستان انتقاد کرده بود .

«نصرالله نیک فر» روزنامه نگار افغان هم گفت  فعالیت‌های سازمان تروریستی حزب التحریر در  افغانستان به صورت آشکار انجام  می‌گیرد، اما  برخورد نکردن دولت با این سازمان تروریستی پرسش برانگیز است.

برخی از کارشناسنان معتقدند که حمایت سیاسی و مالی کشورهای عربی بویژه عربستان از حزب التحریر باعث شده تا دولت افغانستان از اقدام علیه این سازمان تروریستی خودداری کند.

 

تگ

کامنت