18 قوس 1397, 12:14 کابل
  • آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ارتقاء سطح همکاری با نظام سلامت افغانستان

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در استان سیستان و بلوچستان ایران، از آمادگی این دانشگاه برای ارتقاء همکاری با نظام سلامت افغانستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،« محمد هاشمی شهری» رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در دیدار «عبدالرحیم نیک پور» سرکنسول افغانستان در زاهدان افزود: وجود قرابت های فرهنگی میان ایران و افغانستان و مجاورت جغرافیایی در کنار برخورداری سیستان و بلوچستان از امکانات و ظرفیت های ارزشمند در حوزه بهداشت و درمان ،فرصت های بی نظیری را برای همکاری در حوزه سلامت ایجاد کرده است.
هاشمی شهری گفت: برای کنترل بهتر بیماری های عفونی همچون سل و مالاریا و کاهش مرگ و میر مادران باردار تبعه افغانستان که در ایران سکونت دارند گسترش همکاری های فرامرزی با محوریت سازمان های مردم نهاد بین المللی ضروری است.
نیک پور سرکنسول افغانستان نیز با محکوم کردن حمله  تروریستی چابهار و ابراز همدردی با خانواده شهدا‌ و مصدومان این جنایت از استمرار ارائه خدمات به شهروندان افغانستان در جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.
سر کنسول افغانستان در زاهدان با اشاره به تردد مهاجران غیرقانونی از مرزهای شرقی به ایران گفت: این افراد برای دور شدن از درگیری ها و جنگ ها و صرفاً برای دستیابی به فرصت های بهتر زندگی و اشتغال کشور خود را ترک می کنند.

 

تگ

کامنت