27 دلو 1397, 10:46 کابل
  • حمایت ازبکستان از روند صلح افغانستان

وزیر امور خارجه ازبکستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان اطمینان داد که ازبکستان از هیچ گونه تلاشی برای همکاری با دولت کابل و پیشبرد روند صلح این کشور فروگذار نخواهد کرد.

خبرگزاری پژواک به نقل از دفتر ریاست جمهوری افغانستان نوشت: «عبدالعزیز کامیلوف» وزیر امور خارجه ازبکستان پنجشنبه 14 فوریه، در حاشیه پنجاه و پنجمین کنفرانس امنیتی بین الملل در شهر مونیخ آلمان، با اشرف غنی دیدار کرد و ضمن ابراز رضایت از پیشرفت در پروژه های ارتباطی منطقه ای، مسیر راه آهن بین ازبکستان و افغانستان و روابط تجاری دو کشور را به صورت جامع مورد بحث قرار داد.

وزیر امور خارجه ازبکستان می گوید کشورش از روند صلح تحت حمایت مردم افغانستان حمایت می کند و همیشه آماده میزبانی از دولت کابل در زمینه های مختلف است.

کامیلوف در ادامه گفت که ازبکستان از هیچ تلاشی برای پیشبرد روند صلح در افغانستان و هماهنگی با دولت کابل فروگذار نخواهد کرد.

اشرف غنی نیز ضمن تشکر از وزیر امور خارجه ازبکستان گفت: صلح در افغانستان منجر به افزایش فعالیت ها در جهت توسعه پروژه های ارتباطی منطقه ای خواهد شد که نقش اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه، به ویژه ازبکستان در این راستا، قابل توجه خواهد بود.

کنفرانس امنیتی مونیخ روز جمعه 15 فوریه (26 دلو) آغاز و تا امروز شنبه 27 دلو ادامه خواهد داشت؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در این کنفرانس حضور دارد.

تگ

کامنت