02 حوت 1397, 19:44 کابل
  • توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی بین ایران و افغانستان

پس از دو روز گفتگوهای فرهنگی و تعاملات آموزشی بین ایران و افغانستان در زاهدان ، پیش نویس تفاهمنامه مراوادات علمی بین دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاههای افغانستان تدوین شد.

به گزارش رادیو دری، رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: در این تفاهمنامه بر برگزاری کنفرانسها و اجرای طرحهای مشترک، چاپ کتب و نشریات علمی و فرهنگی مشترک، تبادل استاد و دانشجو و توسعه ارتباطات آموزشی از طریق فضای مجازی تاکید شده است.

غلامرضا رضایی افزود: دانشگاه سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر در راستای بین المللی شدن، همکاریهای منطقه ای خود را گسترش داده است که در این بین افغانستان به علت اشتراکات فرهنگی و تاریخی، اولویت دارد.

وی با اشاره به این که تعدادی از مربیان دانشگاههای افغانستان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه بورسیه شده اند، گفت: هم اکنون 60 دانشجو از افغانستان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که این تعداد تا پایان سال به 100 نفر افزایش خواهند یافت.

دومین دور گفتگوهای فرهنگی و تعاملات آموزشی در توسعه پایدار ایران و افغانستان با حضور 10 استاد و پژوهشگر از شهرهای کابل، هرات، بلخ، بامیان و نمایندگان وزارت تحصیلات عالیه افغانستان و 30 استاد ایرانی از دانشگاههای فردوسی مشهد، تهران، بیرجند و زاهدان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد. این همایش سال گذشته در کابل برگزار شده بود.

تگ

کامنت