27 حوت 1397, 10:03 کابل
  • معاون سنای افغانستان: تشکیل حکومت موقت سبب بی‌ثباتی می‌شود

«آصف صدیقی» معاون سنای افغانستان اعلام کرد که تشکیل حکومت موقت به معنای از بین بردن نظام سیاسی این کشور است و مردم افغانستان از این طرح حمایت نمی‌کنند.

به گزارش رادیو دری به نقل از تسنیم،همزمان با بالا گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره ایجاد حکومت موقت «آصف صدیقی» معاون سنای افغانستان نشسبت به عواقب این طرح هشدار داده است.

صدیقی اظهارداشت: رهبران سیاسی و مقامات دولت افغانستان نباید برای ایجاد حکومت موقت نظام سیاسی این کشور را از بین برده و باعث بی ثباتی شوند.

وی افزود: مردم افغانستان از ایجاد حکومت موقت در این کشور تجربه خوبی ندارند و حاضر نیستند با پذیرش حکومت موقت نظام سیاسی را از دست داده و به عقب برگردند.

معاون سنای افغانستان تصریح کرد که برخی از کشورهای همسایه بخاطر منافع خودشان از طرح ایجاد حکومت موقت در افغانستان حمایت می‌کنند در حالی که مردم افغانستان با این طرح مخالف هستند.

نگرانی‌ها درباره روی کار آمدن حکومت موقت در افغانستان پس از آن افزایش یافت که مقامات دولت افغانستان از احتمال توافق پنهانی آمریکا با طالبان ابراز نگرانی کردند.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان نیز اخیرا از روی کار آمدن دولت جدید در آینده نزدیک در افغانستان خبر داده بود که واکنش صریح وزارت خارجه افغانستان را در پی داشت.

طرح ایجاد حکومت موقت در افغانستان پیش از این نیز واکنش‌های مقامات افغان را در پی داشته است.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز ضمن مخالفت با تشکیل دولت موقت در این کشور این طرح را ساخته و پرداخته خارجی‌ها دانسته بود.

تگ

کامنت