27 حوت 1397, 17:44 کابل
  • تاکید بر حضور مهاجران افغان مقیم ایران در لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان

سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که در لویه جرگه مشورتی برای صلح افغانستان نمایندگانی از مهاجران افغان مقیم ایران نیز حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  «احسان‌ طاهری» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که هیئت اعزامی این شورا که در ایران به سر می‌برد با اقشار مختلف جامعه مهاجر مقیم این کشور دیدار و شرایط را برای حضور نمایندگانی از آن‌ها در لویه جرگه مشورتی صلح فراهم می کند.

طاهری به «صدای آمریکا» گفت: «عمر داودزی» رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح و شماری از دیگر اعضای شورا برای مشورت درباره لویه جرگه صلح و پیشرفت‌های مذاکرات با برخی از مهاجران افغان ساکن ایران دیدار کرده‌اند.

سخنگوی شورای صلح افزود: در آینده نزدیک با اعلام شرایط عضویت در لویه جرگه طبقه‌بندی‌های مختلفی از نمایندگان مهاجر افغان در تهران و ولایت‌های مختلف ایران را خواهیم داشت.

وی ادامه داد که در مرحله بعدی شورای عالی صلح در نظر دارد تا برای تعیین نمایدگان مهاجران مقیم ایران انتخابات برگزار کند.

طاهری اظهار داشت که علاوه بر نمایندگان مهاجران افغان مقیم ایران، افرادی نیز به نمایندگی از مهاجران افغان ساکن پاکستان نیز در این لوی جرگه مشورتی صلح حضور داشته باشند.

لویه جرگه مشورتی برای بررسی روند صلح و ارائه راهکار به دولت افغانستان برای تسریع روند مذاکرات صلح با طالبان و نیز شنیده شدن نظریات اقشار مختلف جامعه درباره این روند برگزار می‌شود.

زمان برگزاری لوی جرگه 9 ثور سال آینده اعلام شده است و دولت افغانستان تاکید کرده است که در این نشست مردم افغانستان درباره خطوط قرمز دولت در مذاکرات صلح با طالبان تصمیم خواهند گرفت.

تگ

کامنت