31 حمل 1398, 14:06 کابل
  • انفجار در نزدیکی وزارت مخابرات در کابل

منابع افغان از انفجار بمب در کابل پایتخت افغانستان خبر دادند .

به گزارش خبرگزاری آوا، پس از انفجار اولی که ساعت 11:40 دقیقه در مقابل ساختمان وزارت مخابرات و در نزدیکی هتل کابل سرینا رخ داد دو انفجار دیگر یکی به درب ورودی و سومی در داخل ساختمان وزارت مخابرات صورت گرفته است. 

حمله اولی انتحاری بوده که پس از آن دو مهاجم دیگر وارد محوطه وزارت مخابرات شده و یکی از آنان توسط نیروهای امنیتی از پا درآمده و سومی موفق شده است که خود وارد ساختمان هجده منزله وزارت مخابرات نماید. 

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که حوالی ساعت 11:40 قبل از ظهر امروز نخست یک انفجار در پیشروی وزارت مخابرات (در ساحه زیارت ) صورت می گیرد، متعاقباً چند تن از مهاجمین در پیشروی وزارت مخابرات با نیروهای امنیتی درگیر می شوند. 

به گفته وی، ساحه توسط نیروهای امنیتی انسداد شده و قطعات خاص پولیس به موقع به محل اعزام شده اند و نیروهای امنیتی در صدد از بین بردن مهاجمین هستند. 

رحیمی شمار مهاجمان مسلح در این رویداد را ذکر نکرده است.

 با این حال منابع دیگر در وزارت امور داخله گفته اند که پس از یک  حمله انفجاری در کنار دیوار وزارت مخبارات، راه برای دو مهاجم دیگر باز شده  و مهاجم دوم از سوی نیروهای امنیتی از پا درآمده و فرد سوم در داخل ساختمان وزارت؛ در حال درگیری با نیروهای امنیتی است. برخی منابع نیز گفته‌اند که مهاجمان وارد "پُست‌خانه" مرکزی شده‌اند، که در قسمت شرقی ساختمان اصلی وزارت‌خانه موقعیت دارد. 

ساحه از سوی نیروهای امنیتی مسدود و دکان‌های اطراف وزارت مخابرات تخلیه شده‌ و نیروهای ویژه در محل حضور دارند. 

همچنین امبولانس ها در ساحه حضور یافته اما بدلیل ادامه داشتن درگیری ها اجازه انتقال زخمی ها برای شان داده نمی شود.

 همچنان گفته می‌شود که عده ای از مردم در داخل هتل کابل سرینا نیز گیرمانده و نیروهای امنیتی در صدد بیرون کشیدن آنها هستند.

 تا کنون از آمار تلفات گزارشی منتشر نشده است.

 

تگ

کامنت