31 حمل 1398, 17:21 کابل
  • پایان حمله مسلحانه به وزارت مخابرات افغانستان با کشته شدن مهاجمان

رسانه های افغانستان امروز شنبه از حمله سه مهاجم مسلح به ساختمان وزارت مخابرات در شهر کابل پایتخت این کشور خبر دادند که پس از ساعت ها درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی در نهایت با کشته شدن هر سه مهاجم درگیری خاتمه یافت.

به گزارش ایرنا، امروز مصادف با 31 حمل حدود ساعت 11 و 40 دقیقه به وقت محلی صدای انفجاری در مرکز شهر کابل و در نزدیکی وزارت «مخابرات و تکنولوژی معلوماتی » طنین انداخت و در پی آن صدای تیراندازی از محل حادثه بلند شد.

این انفجار در یکی از مراکز شلوغ کابل و در نزدیکی یک هتل ، دو وزارتخانه و کاخ ریاست جمهوری افغانستان رخ داده است.

هتل پنج ستاره سرینا کابل بارها هدف حمله مخالفان مسلح قرار گرفته است و وزارت‌های اطلاعات، فرهنگ و معارف نیز در این منطقه قرار دارند.

طبق اظهارات سخنگوی وزارت داخله کشور افغانستان، این مهاجمان انفجاری که سه تن بودند، وارد محوطه وزارت مخابرات شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

دو تن از آنها حدود یک ساعت پس از ورود به این وزارتخانه در برابر نیروهای امنیتی مقاومت کردند و در نهایت کشته شدند.

نفر سوم نیز دقایقی قبل از تنظیم این خبر به ضرب گلوله پلیس به هلاکت رسید و بدین ترتیب حمله این افراد مسلح با کشته شدن هر سه مهاجم پایان یافت.

گروه طالبان دقایقی قبل با صدور اطلاعیه ای در فضای مجازی هرگونه ارتباط خود را با این حمله رد کرد و مسئولیتی برای آن نپذیرفت.

البته برخی رسانه ها از انفجاری بودن این حملات خبر داده و اعلام کرده اند که صدای انفجارهای اول ناشی از حمله انتحاری دیگر مهاجمان به منظور باز کردن مسیر نفوذ به وزارت مخابرات برای مهاجمان دیگر بوده است.

گفته شده است که در بدو ورود به وزارتخانه نخستین مهاجم با حمله انتحاری و منفجر کردن بمب همراه خود راه را برای سه مهاجم دیگر باز کرده است.

«وحید الله مایار» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان از زخمی شدن دست کم شش غیر نظامی در این درگیری خبر داده است.

 در زمان وقوع این درگیری، علاوه بر کارکنان وزارتخانه ها، صدها غیر نظامی نیز به آرامی از ساختمان های اطراف خارج شدند و خیابان های این محدوده از کابل نیز توسط نیروهای امنیتی کابل محاصره شد.

اگر چه کابل همواره شاهد درگیری های غیر منتظره است اما پس از چند ماه آرامش نسبی و سنگینی سایه مذاکرات صلح آمریکا با طالبان ، این نخستین حمله انتحاری در این شهر بود.

قرار بود مذاکراتی نیز میان 250 تن از نمایندگان افغانستان و طالبان در دوحه صورت بگیرد که به دلیل مخالفت دولت قطر ، افغان ها و طالبان با حضور این فهرست بلند در دوحه ، مذاکرات لغو شد.

طالبان در همین ارتباط با صدور بیانیه ای دولت کابل را متهم به خرابکاری در روند صلح افغانستان کرده است.

تگ

کامنت