25 ثور 1398, 18:19 کابل
  • ابراز نگرانی سنای افغانستان از بزرگنمایی داعش و شایعات حضور «البغدادی»

نمایندگان سنای افغانستان از دولت این کشور خواسته تا درباره شایعات حضور «ابوبکر البغدادی» و تقویت داعش در این کشور توضیح دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اخیرا شایعاتی مبنی بر حضور «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان توسط رسانه‌های غربی منتشر شد.

شماری از نمایندگان سنای افغانستان از دولت این کشور خواستند تا پس از بررسی این شایعات نتایج آن را با مردم در میان بگذارد.

«عطاالله لودین» نماینده ننگرهار تصریح کرد که افغانستان با کشورهای که بغدادی در آن حضور داشته هیچ مرز مشترکی ندارد.

وی افزود: اگر شایعات اخیر درباره حضور بغدادی درست باشد، این سرکرده گروه تروریستی از سوی برخی‌ از کشورها به افغانستان انتقال یافته است.

این در حالی است که پیش از این نیز سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان به تبانی با آمریکا و کشورهای عربی در انتقال عناصر گروه تروریستی داعش به افغانستان متهم شده است.

لودین اظهار نگرانی کرده است که حضور بغدادی و تقویت داعش در افغانستان می‌تواند این کشور را نیز به سرنوشت سوریه و عراق دچار سازد.

«میرحاتم تره خیل» نماینده لغمان در سنای افغانستان اظهارداشت: بزرگترین مراکز داعش امروز در شرق افغانستان موقعیت دارد و گزارش‌های تائید نشده‌ای نیز از حضور البغدادی سرکرده این گروه تروریستی در ولایت ننگرهار وجود دارند.

 «محمدعلم ایزدیار» معاون سنای افغانستان خاطرنشان کرد که شایعات اخیر مبنی بر حضور البغدادی در افغانستان نگرانی مردم این کشور را برانگیخته است.

این در حالی است که موضوع انتقال جنگجویان گروه تروریستی داعش توسط آمریکا هر از گاهی از سوی کشورهای روسیه، آسیای مرکزی و حتی مقامات افغان مطرح شده است.

تگ

کامنت