26 ثور 1398, 16:29 کابل
  • شاخه خوراسان داعش شامل فهرست تحریم‌های سازمان ملل شد

شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که شاخه خوراسان داعش که مسئولیت حملات مرگباری را در افغانستان و پاکستان به عهده دارد به فهرست تحریم‌های این سازمان افزوده شد.

به گزارش رادیو دری،کمیته تحریم‌های القاعده و داعش در سازمان ملل اعلام کرد که شاخه خوراسان این گروه تروریستی که در افغانستان و پاکستان فعالیت دارد را در فهرست تحریم‌ها شامل کرده است.

«صبغت‌الله احمدی» سخنگوی وازت خارجه افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد: دولت افغانستان از قرار گرفتن تروریست‌های داعشی در فهرست سیاه سازمان ملل استقبال می‌کند.

وی خاطرنشان کرد که دولت افغانستان خواستار اعمال تحریم‌های شدید بر تروریست‌ها است تا زمانی که هیچ گروه تروریستی  نتواند آزادانه فعالیت کند.

قرار گرفتن شاخه خوراسان گروه داعش در فهرست‌ تحریم‌های سازمان ملل گمانه‌زنی‌هایی را نیز ایجاد کرده است که آیا این تحریم‌ها می‌تواند فعالیت داعش در افغانستان را محدود کند و یا خیر؟

«انارکلی هنریار» عضو سنای افغانستان با اشاره به این موضوع تصریح کرد که ممکن است این تحریم‌ها منابع مالی این گروه تروریستی را هدف قرار دهد اما نمی‌توان درباره اثرگذاری آن قضاوت کرد.

از سوی دیگر، برخی از کارشناسان نیز معتقدند تا زمانی که نیروهای آمریکایی به حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان ادامه دهد تحریم‌های سازمان ملل کاری را از پیش نخواهد برد.

تگ

کامنت