15 میزان 1395, 17:34 کابل
  • برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و 41 کشور جهان

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم در ۴ هزار نقطه‌ ایران و 41 کشور جهان برگزار می‌شود.

"داود منافی‌پور" دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در نشست خبری، افزود چهاردهمین همایش شیرخوارگان حسینی فردا (جمعه) در نخستین جمعه ماه محرم با حضور مادران و شیرخوارگان آنان، در بیش از ۴ هزار نقطه از ایران و ۴۱ کشور جهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛داود منافی‌پور، تصریح کرد همایش شیرخوارگان حسینی در کشورهایی همچون ۱۴ ایالت آمریکا، هند، انگلیس، اندونزی، آلمان، سنگاپور، سوریه، جمهوری آذربایجان، بنگلادش، مالزی، تایلند، سوئد، بلژیک، مکزیک، کلمبیا، ونزوئلا، آمریکای جنوبی، پاکستان، افغانستان، عراق، ترکیه، تاجیکستان، قطر، عمان و روسیه برگزار می‌شود.

منافی‌پور گفت لباس این مراسم از ایران به برخی از کشورها ارسال شده و در برخی از کشورها نیز کارگاه دوخت لباس راه‌اندازی شده است و برای توزیع لباس‌های این مراسم مجمع جهانی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جامعه مصطفی العالیمه مشارکت‌ دارند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) تاکید کرد پیام این مراسم رساندن پیام انقلاب اسلامی به کل جهان و انتقال پیام عاشورا از طریق کوچکترین سرباز امام حسین (ع) است.

در همایش شیرخوارگان حسینی، مادران، شیرخوارگان خود را با لباس سبز و سربندهای قرمز می‌پوشانند تا به یاد شهادت حضرت علی اصغر، طفل شش ماهه امام حسین (ع) به سوگ نشینند.

تگ

کامنت