04 قوس 1395, 09:13 کابل
  • "سیوانکا دانا پالا" نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران، خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان را بسیار ارزنده دانست.

"سیوانکا دانا پالا" نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد عصر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید سفیران چند کشور خارجی از شهر کاشان، ولایت اصفهان، با اشاره به این که 20 سال است به عنوان نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کشورهای مختلف خدمت می کند، گفت: خدمات ایرانی ها به پناهجویان در مقایسه با سایر کشورهای پناهجو پذیر، از شرایط بسیار مطلوب تری برخوردار است.

بر اساس آمار سازمان ملل، ایران یکی از 10 کشور اول پذیرنده مهاجران و پناهندگان در جهان است.

به گزارش ایرنا، سیوانکا دانا پالا، افزود: این سفر با همکاری مشترک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و اداره کل امور اتباع و مهاجران وزارت داخله جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

این هیات دیپلماتیک روز سه شنبه به منظور بررسی وضعیت پناهندگان در ولایت اصفهان، وارد شهراصفهان شد.

در این سفر دو روزه، این هیات دیپلماتیک از نزدیک با خدمات جمهوری اسلامی به پناهندگان در زمینه های آموزشی، بهداشتی و معیشتی آشنا شد که گزارش آن را به جامعه بین المللی انتقال می دهد.

سفیران کشورهای استرالیا، سوئد، افغانستان و هلند و نمایندگان سفیران کشورهای آلمان، اسپانیا، سوئیس، نروژ، ژاپن و فرانسه به همراه سیوانکا داناپالا، روز چهارشنبه،  ضمن بازدید از خانه تاریخی طباطبایی کاشان، جلسه ای را درباره امکانات و وضعیت زندگی پناهندگان در ایران در این خانه تاریخی برگزار کردند.

خانه تاریخی طباطبایی کاشان از شاهکارهای هنر معماری ایران در حدود 200 سال پیش احداث شده است.

تگ

کامنت