• دیدگاه رهبری : ضرورت هوشیاری در مقابل اهداف تجزیه طلبانه آمریکا و انگلیس در منطقه

هزاران نفر از مردم قم ، در سالروز قیام 19 دی 1356 /ژانویه 1978/ و در آستانه‌ سالروز وفات حضرت فاطمه‌ معصومه (سلام‌الله‌علیها) صبح روز یکشنبه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به تحرکات دشمنان برای  از بین بردن عوامل اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران ،  وجود دشمنان اصلی خارجی را ، نه یک شعار ، بلکه واقعیتی مبتنی بر مبانی مستدل دانستند . ایشان افزودند وقتی وزیر خارجه به‌ اصطلاح «خوش اخلاق» آمریکا در نامه خداحافظی خود ، به دولت بعدی توصیه می‌کند که تا می‌توانید به ایران سخت بگیرید و تحریم‌ها را حفظ کنید ، زیرا با سخت گیری می توان از ایران امتیاز گرفت ، آیا این دشمن نیست؟

حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره دشمنی انگلیس نیز خاطرنشان کردند که استعمارگرِ پیرِ از کارافتاده ، اکنون بار دیگر به خلیج فارس آمده است تا با استفاده از کشورهای این منطقه ، مطامع خود را به دست آورد .  انگلیس به همین دلیل در حالی‌که خود، یک «تهدید واقعی» است، ادعا می‌کند ایران ، تهدید است.ایشان با یاد آوری جریانهای تاریخی استعماری درمنطقه خاطر نشان کردند انگلیسی ها  در حال برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کشورهای منطقه و ایران هستند و یکی از اهداف آنها ، تجزیه عراق، سوریه، یمن و لیبی  است .
بیانات امروز رهبرمعظم انقلاب ، حاکی از شناخت لایه های پنهان  طراحی های  قدرت های سلطه جو در منطقه  است که  درصدد تجزیه  شماری از کشورهای منطقه هستند. اجرای طرح هایی مبنی برتقسیم سرزمینی لیبی ؛ یمن ؛ سوریه و عراق و ایجاد ترتیبات امنیتی وحمایت از گروههای تروریستی ، بخشی از این جریان هدایت شده است . آمریکا و انگلیس سعی دارند با استفاده از قدرت نرم و سوق دادن جریان های بیداری اسلامی به سمت حرکت های تجزیه طلبانه با کمک گروه های تروریستی نظیرداعش ، منطقه را به سمت  قطبی شدن در قالب حرکتهای قومی ، مذهبی و ایدئو لوژیک  سوق بدهند . هدف نخست  آنها خارج کردن جریان بیداری اسلامی از مدار اصلی آن است  . هدف  دوم این توطئه نظام سلطه ، پیاده کردن الگوی تجزیه کشور های منطقه است  تا در وضعیت جدید ، نفوذ خود را در منطقه افزایش دهد .

اجرای این نقشه  برای اهداف بلند مدت آمریکا وقدرت های مداخله گردرمنطقه ضروری است ، زیرا درغیر این صورت ، نفوذ آنها تحت تاثیر  بیداری اسلامی ، افول خواهد کرد.ازاینرو هدایتگران این توطئه  ؛ طرح تقسیم بندی های منطقه ای را به عنوان تنها راه رهایی منطقه ازمناقشات ، توصیه می کنند . تحولات سوریه در پنج سال اخیر ، جهت گیری این روند را به وضوح نشان می دهد . علاوه بر  سوریه،  این  نقشه در افغانستان ، عراق و لیبی  نیز به اجرا گذاشته شده  و در یمن نیز  روی این طرح  کار می شود .هدف نهایی این توطئه ، ایجاد  کشورهای  کوچک در منطقه  و تکرار روند تاریخی  تجزیه سرزمین های اسلامی است که  پیش از این اثار آن با   تاسیس رژیم صهیونیستی و آوارگی میلیون‌ها فلسطینی و ایجاد مرزبندی های مصنوعی و اختلافات قومی و مذهبی و فرقه‌ای ، آشکار شد . اکنون همان قدرت های سلطه گر با  دامن زدن به آتش جنگ های منطقه ای و فرقه ای ،  در صدد اجرای مرحله دیگری از این توطئه شوم  هستند . آنچه می تواند مقابل این توطئه بایستد و آن را ناکام سازد ،  حفظ هوشیاری و شناخت ماهیت دشمن است .  

19 جدی 1395, 21:38 کابل
Comments