• روحانی: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، شخصیت بی‌بدیل انقلاب بود

رئیس جمهوری اسلامی ایران، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی بی‌‌بدیل در دوران نهضت و انقلاب اسلامی معرفی کرد.

"حسن روحا‌نی" رییس جمهوری اسلامی ایران  امروز ( دوشنبه ) در مراسم وداع با پیکر آیت الله هاشمی‌رفسنجانی در حسینه جماران در تهران به خبرنگاران گفت: در طول دوران نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی، امور اساسی و بسیار سخت بر دوش ‏این شخصیت بزرگ و مبارز بود.

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران افزود: مرحوم آیت الله هاشمی‌رفسنجانی در همه مراحل ‏انقلاب و در دوران سازندگی و بازسازی ویرانی‌های پس از جنگ تحمیلی، رشادت‌های بی‌نظیری از ‏خود نشان داد و هیچ‌وقت از صحنه کنار نرفت و مشکلات، ایشان را از مسیرش جدا نکرد‎.‎

روحا‌نی  تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا ‏آخرین لحظه زندگی و عمر پربرکت خود نیز یار رهبر معظم انقلاب اسلامی بود‎ و  آرزوهای بلندی برای سربلندی و عظمت ملت ایران ‏و انقلاب اسلامی داشت.

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: برای ادامه راه آیت الله هاشمی‌رفسنجانی همه به  به ویژه جوانان باید در صحنه باشند تا انقلاب اسلامی و نظام را ‏به نقطه مطلوب، نظر و خواست مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی برسانند.

‎در همین حال، "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی ایران در نشست دوشنبه مجلس با ابراز تالم از رحلت آیت الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: نام آن مرحوم با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست.

لاریجانی با بیان این که آیت الله هاشمی‌رفسنجانی در خنثی کردن توطئه‌ گروه‌های مختلف ضد انقلاب عزمی راسخ داشت و تصریح کرد: نقش اساسی آن مرحوم در امیدوار نگه داشتن ملت ایران و مبارزه با گروهک تروریستی  منافقین مشهود بود.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران یکشنبه‌شب به سبب عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران درگذشت. 

 

 

 

20 جدی 1395, 13:08 کابل
Comments