• تاکید ظریف به لزوم اتحاد جهان اسلام

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ضرورت اتحاد جهان اسلام برای مقابله با خطرات مشترکی که همگان را تهدید می کند ، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه  ایران روز چهارشنبه دردیدار  «ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس ملی کشور مالی  در تهران  ابراز امیدواری کرد ،اجلاس آتی بین المجالس اسلامی در چارچوب  تقویت اتحاد کشورهای اسلامی برای مقابله با  تهدیدات ضد جهان اسلام ، گام بردارد.

«ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس کشور مالی هم در این دیدار با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت: برای ملت مالی ، تحکیم بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی ایران بسیار اهمیت دارد.

رییس مجلس مالی تصریح کرد:  کشورش ملت ایران را ملتی مقاوم و با اراده می داند .

ظریف و سیدیبه در این دیدار درباره زمینه های گسترش روابط دوجانبه به ویژه در حوزه پارلمانی، برگزاری اجلاس آتی بین المجالس اسلامی در کشور مالی و اهمیت شرکت  ایران به عنوان بنیانگذار این تشکّل، مبارزه با ریشه ها و زمینه های افراط گرایی و تروریسم بویژه ریشه های فرهنگی و اقتصادی آن، لزوم تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تبادل نظر کردند.

رئیس مجلس جمهوری مالی امروز با "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز دیدار و درباره توسعه مناسبات دوجانبه و روابط پارلمانی دو کشور گفت و گو کرد.

 

22 جدی 1395, 19:56 کابل
Comments