01 حوت 1395, 09:13 کابل
  • استقبال از ورزشکاران آمریکایی، نشانگر فرهنگ بالای مردم ایران

وزیر ورزش و جوانان، استقبال مردم ایران از تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در مسابقات جهانی (کرمانشاه) را نشانگر فرهنگ و تمدن کهن مردم ایران دانست.

«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان ایران در گفتگو با هفته نامه تایم "آمریکا" که در حاشیه مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جهان در کرمانشاه انجام شد گفت، استقبال مردم ایران و تشویق ورزشکاران آمریکایی در این مسابقات بار دیگر ثابت کرد مردم ایران با فرهنگ بالا و تمدن کهن بین مردم و ورزشکاران آمریکایی با سیاست های خصمانه مسئولان این کشور تفاوت قایل هستند.

«مسعود سلطانی فر» با انتقاد از رویکرد خصمانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا بویژه فرمان وی درباره ممنوعیت ورود شهروندان برخی کشورهای اسلامی به این کشور، گفت، اتخاذ چنین تصمیماتی، اعتبار این کشور را در اقصی نقاط جهان زیر سوال برده است.

وزیر ورزش و جوانان ایران افزود، اگر مسئولان ایرانی به مانند مسئولان آمریکایی فکر می کردند، حضور ورزشکاران این کشور در مسابقات جهانی کرمانشاه میسر نمی شود.

جام جهانی کشتی آزاد از پنجشبه گذشته به میزبانی کرمانشاه آغاز شد و در روز پایانی، تیم ایران با پیروزی برابر تیم آمریکا برای هشتمین بار به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافت .

 

تگ

کامنت