• رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران
    رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران مسائل نظامی هر کشوری را با امنیت آن کشور آمیخته دانست و تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران درباره بازدید از مراکز نظامی خود حساس است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «کمال خرازی» روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با «گرث ایوانز»Gareth Evans  وزیر پیشین خارجه استرالیا در تهران، با اشاره به تلاش آمریکا برای اعمال فشار بر آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص بازدید از مراکز نظامی ایران تاکید کرد در برجام بازدید از مراکز مختلف در نظر گرفته شده است اما مراکز نظامی وضعیت ویژه ای دارند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران با تاکید بر این که این مسئله با امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در ارتباط است خاطر نشان کرد، آمریکا نمی تواند با فشار بر آژانس از مراکز نظامی ایران بازدید کند.

«نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل  در روزهای اخیر به ویژه پس از دیدار روز چهارشنبه 1 سنبله خود با «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین،  سناریوی جدیدی را با هدف برهم زدن برجام که همواره خواست دولت آمریکا بوده آغاز کرده است.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در این سناریو،  ایران را که همواره همکاری فراتر از چارچوب قوانین بین المللی با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است به «فریبکاری» و داشتن برنامه های  هسته ای پنهانی متهم کرده است.

نیکی هیلی با این ادعا بر خلاف قوانین و پروتکل های بین المللی، بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران را ناکافی دانست و خواستار بازدید بازرسان آژانس از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران شده است.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران اخیرا در پاسخ به این گستاخی واشنگتن تاکید کرد، درخواست آمریکایی ها برای بازدید از مراکز نظامی ایران یک «طنز سیاسی» است.

 

 

22 سنبله 1396, 08:16 کابل
Comments