27 میزان 1396, 08:06 کابل
  • خوشرو: اسرائیل طولانی ترین تراژدی تاریخ را رقم زده است / آمریکا در برابر سیاست های مدبرانه ایران منزوی شده است

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تاکنون 68 قطعنامه شورای امنیت را نادیده گرفته است، گفت: تاریخ رژیم اسرائیل با اشغالگری سرزمین فلسطینیان آغاز و با تجاوزگری علیه سایر کشورها ادامه یافته است.

به گزارش رادیو دری، «غلامعلی خوشرو» روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که با هدف بررسی وضعیت خاورمیانه و فلسطین برگزار شد، افزود اشغال فلسطین و سیاست‌های تجاوزگرانه و اشغالگرانه رژیم صهیونیستی، قلب و مرکز همه بحران های خاورمیانه است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل به حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و گفت: اسرائیل با حمایت آمریکا، «اشغالگری» و «جنایات بی شماری» علیه فلسطینیان انجام و طولانی ترین تراژدی تاریخ را رقم زده است.

خوشرو همچنین تاکید کرد سلاح های کشتار جمعی، (شیمیایی، بیولوژی و هسته‌ای) رژیم صهیونیستی بزرگترین خطر علیه صلح و امنیت در خاورمیانه است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل، آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدانشان را از ایجادکنندگان و حامیان گروه های تروریستی در منطقه دانست و گفت: هیچ کشوری تاکنون به اندازه جمهوری اسلامی ایران با گروه های تروریستی از جمله داعش مبارزه نکرده است.

خوشرو افزود، جمهوری اسلامی ایران مانع از شکل گیری خلافت خودخوانده گروه تروریستی داعش از دمشق تا بغداد شد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل همچنین به رویکرد خصمانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران و برجام اشاره کرد و گفت: تلاش های آمریکا برای از بین بردن برجام  برخلاف خواست جامعه جهانی است.

خوشرو افزود،  امروز آمریکا بیش از پیش در مقابل سیاست‌ها و مواضع مدبرانه جمهوری اسلامی ایران در جامعه بین المللی منزوی شده است.

 

تگ

کامنت