• خطیب نماز جمعه تهران: استکبار جهانی از ماهیت انقلاب اسلامی خشمگین است

خطیب نماز جمعه تهران، گفت: تحمل‌ ناپذیربودن ماهیت انقلاب اسلامی برای نظام سلطه، علت خشم استکبار جهانی از ایران است.

«حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، علت اظهارات وقیحانه و ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را هم تحمل نکردن اساس و ماهیت انقلاب اسلامی ایران دانست.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: نظام سلطه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی انواع توطئه‌ها، از جمله ایجاد تفرقه و جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران را اجرا کرد، اما با هوشیاری امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و بصیرت ملت ایران، این توطئه‌ها ناکام ماند.

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اعمال تحریم‌های آمریکا علیه نهاد مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: علت این تحریم‌ها مقابله سپاه پاسداران با گروه تروریستی داعش و دست پروده نظام سلطه به ویژه آمریکا در عراق و سوریه بوده که نقشه‌های شوم آمریکا را در منطقه خاورمیانه خنثی کرده است.

«حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی» همچنین به نقض برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: با وجود پایبندی ایران به برجام، دشمنی آمریکا با ایران بیشتر شده، چراکه آن کشور در پی کاهش نفوذ منطقه‌ای و قدرت موشکی ایران با هدف خلع سلاح نظام جمهوری اسلامی است.

خطیب نماز جمعه تهران به جنایات و فجایع عربستان در یمن هم اشاره کرد و گفت: به زودی دست انتقام الهی، انتقام مردم مظلوم یمن را از عربستان، آمریکا و مدعیان دروغین حقوق بشر خواهد گرفت.

 

28 میزان 1396, 14:10 کابل
کامنت