23 عقرب 1396, 08:48 کابل
  •  اعلام عزای عمومی در ایران در پی وقوع زلزله

در پی وقوع زلزله در غرب ایران و جان‌باختن صدها ایرانی، هیات دولت ایران دوشنبه شب با صدور اطلاعیه ای، امروز س شنبه را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش رادیو دری در متن اطلاعیه هیات دولت ایران آمده است حادثه تلخ و اندوهبار زلزله غرب ایران که  به جان باختن، آسیب دیدن و بی خانمان شدن هزاران نفر از مردم این منطقه به ویژه مردم استان کرمانشاه منجر شد، مایه تاسف و اندوه فراوان ملت ایران گردید.

در این اطلاعیه خاطر نشان شده است هیات دولت ایران ضمن عرض تسلیت این حادثه ناگوار به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران به ویژه مردم شهید پرور و جان برکف استان کرمانشاه و عموم بازماندگان این حادثه تلخ و ناگوار در غرب ایران و ابراز همدردی و آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه، به جهت احترام به همه قربانیان و همدردی با خانواده محترم آنان و کلیه حادثه دیدگان، فردا (سه شنبه) را در سراسر ایران عزای عمومی اعلام می کند.

هیئت دولت ایران همچنین ضمن تقدیر از کلیه نیروهای امدادی حاضر در مناطق زلزله زده، کلیه وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی را موظف به ارائه خدمات به حادثه دیدگان کرد.

«حضرت آیت الله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز روز دوشنبه در پیام تسلیتی به ملت ایران همه دستگاه‌های لشکری و کشوری را با همه توان و امکانات خود و سرعت عمل در کمک‌رسانی به آسیب‌ دیدگان فرا خواندند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی هفت و سه دهم درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) یکشنبه‌شب مناطق مختلف غرب ایران و همچنین مناطق شرقی عراق  را لرزاند. تاکنون بر اثر این زمین‌لرزه در ایران، 407 نفر کشته و هفت هزار و 156 نفر زخمی شده‌اند. همچنین تاکنون 152 پس لرزه استان «کرمانشاه» را لرزانده است.

تگ

کامنت