•  ایران هیچ ابایی برای مذاکره حقوق بشری با اتحادیه اروپا ندارد

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران،گفت: اگر اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشری عهد شکنی نکند و در مواضع اش بازنگری داشته باشد، ایران از مذاکره با این اتحادیه هیچ ابایی ندارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «محمد جواد لاریجانی» روز سه شنبه پس از پایان یازدهمین جلسه شورای عالی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران در جمع خبرنگاران، حقوق بشر را بهانه ای برای تهاجم به جمهوری اسلامی از سوی غرب دانست و افزود: ایران تاکنون به ایرادهای حقوق بشری در صحنه بین المللی پاسخ کتبی و شفاهی داده و راهبرد ایران دفاع و حضور فعال و مستدل در موضوع حقوق بشر است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، تصریح کرد: اتحادیه اروپا علاقمند به مذاکره با ایران در موضوع حقوق بشر است و ایران هم از این مذاکره هیچ ابایی ندارد، اما آنها در مذاکرات سال های گذشته عهد شکنی کردند و قطعنامه هایی را علیه ایران در سازمان ملل تصویب کردند.

محمد جواد لاریجانی، ایران را یکی از کشورهای مدافع حقوق بشر برشمرد و گفت: کارنامه حقوق بشری ایران با کشورهای زیادی در جهان از جمله منطقه قابل مقایسه نیست، چراکه برخی از این کشورها،  منافع مالی آمریکا و اروپا را تامین می کنند و به هیچ وجه زیر سوال قرار نمی گیرند. 

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، تاکید کرد: کشورهای زورگو که از موضوع حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند، بزودی از مواضع خود عقب نشینی خواهند کرد.

 

تگ

23 عقرب 1396, 18:16 کابل
کامنت