24 عقرب 1396, 08:12 کابل
  • تاکید رهبر معظم انقلاب بر ادامه همدردی مسوولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ای با حضور رئیسان قوای سه‌گانه ایران، تاکید کردند: همدردی مسوولان با زلزله‌زدگان باید در عرصه عمل و کمک به مردم با قوت ادامه پیدا کند تا از مشکلات و رنج مردم بکاهد.

به گزارش رادیو دری «حضرت آیت الله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی سه شنبه شب در جلسه‌ای با حضور رئیسان قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان کشور با ابراز تأسف عمیق از حادثه بسیار تلخ زلزله کرمانشاه، حادثه تلخ اخیر را آزمایشی الهی و میدانی برای ادای وظیفه مسوولان برشمردند.

«حضرت آیت الله خامنه‌ای» افزودند: در این دو روز مسوولان از جمله رئیس‌جمهور با حضور در میان مردم مصیبت‌زده با آنان همدردی کردند و امیدواریم این همدردی‌ها در عرصه عمل و کمک به مردم نیز با قوت ادامه یابد و از مشکلات و درد و رنج مردم با توجه به هوای سرد و در پیش‌بودن فصل دشوار سرما بکاهد.

ایشان، جاری‌شدن خون محبت و همیاری در رگهای جامعه اسلامی را از تأثیرات اینگونه حوادث دانستند و گفتند: این حوادث همه را به حضور در صحنه‌های همیاری وارد می‌کند و امیدواریم در اثر این محبت و برادری، برکات الهی شامل حال مردم دلاورِ سرزمین پهلوان‌پرور کرمانشاه و همه ملت ایران شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، با بیان اینکه ما در این غم با مردم دلاور و مرزبانان دلیر استان کرمانشاه شریک هستیم، افزودند: مصیبت و فقدان عزیزان تلخ و سخت است، اما امیدواریم خداوند متعال آرامش خود را بر دل های خانواده‌های داغدار نازل، و چشمان آنان را به لطف و رحمت خود روشن کند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی هفت و سه دهم درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) یکشنبه‌ شب غرب ایران را لرزاند. تاکنون بر اثر این زمین‌ لرزه 432 نفر جان باخته اند و هفت هزار و هشتصد و هفده نفر زخمی شده‌اند.

 

تگ

کامنت