14 قوس 1396, 15:26 کابل
  •  آیت الله اراکی : مرحله خیزش ملل اسلامی آغاز شده است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اکنون مرحله خیزش ملل اسلامی آغاز شده و مرحله تهاجم بدون دفاع دشمنان اسلام به کشورهای اسلامی به پایان رسیده است .

«آیت الله محسن اراکی» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز(سه شنبه) در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، پیام این کنفرانس را یکپارچه بودن جامعه اسلامی در برابر هجوم فرهنگ استکباری، هجوم تمدن مادی غرب و هجوم نظامی ، فرهنگی و اقتصادی دشمنان اسلام عنوان کرد.

آیت الله اراکی از منطقه غرب آسیا به عنوان قلب جهان یاد کرد و گفت: ملت های عراق، سوریه و لبنان با همکاری ملت ایران و رزمندگانی از کشورهای افغانستان و پاکستان و دیگر کشورها به صورت یکپارچه در برابر هجوم استکبار جهانی و در مقابل داعش و گروه‌های تروریستی ایستادند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه «امروز نیاز به آغاز دوره بازسازی تمدن نوین اسلامی داریم» اظهار کرد: شکست داعش شکست یک گروه تروریستی نبود بلکه شکست کامل جهان استکبار بود زیرا استکبار این تروریست ها را برای مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) بسیج کرده بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از نخبگان و علمای جهان اسلام خواست تا پیشنهادهای خود را درباره اصول تمدن نوین اسلامی و راهکارهای پیاده سازی این ارائه کنند.

آیت الله اراکی همچنین پیشنهاد داد تا یک کمیته اجرایی برای پیگیری پیشنهادهای مطرح شده در کنفرانس وحدت اسلامی تشکیل شود تا نسبت به ایجاد وحدت و تبیین تمدن نوین اسلامی اقدام کنند.

سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی امروز(سه شنبه) با حضور 500 میهمان خارجی و داخلی و با شعار «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی» در تهران آغاز به کار کرد و تا هفتم دسامبر ادامه خواهد داشت.

 

تگ

کامنت