21 قوس 1396, 18:51 کابل
  • روحانی : تصمیم ترامپ ضد قدس، بخشی از نقشه صهیونیستها و آمریکایی ها علیه جهان اسلام

رئیس جمهوری اسلامی ایران با گستاخانه و غیر قانونی خواندن تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس ، گفت: این طرح بخشی از نقشه صهیونیستها و آمریکایی ها علیه دنیای اسلام است.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر سه شنبه، در فرودگاه مهرآباد پیش از عزیمت به ترکیه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، سرآغاز یک تنش جدید در منطقه خواهد بود و اگر مسلمان‌ها وحدت و اتحاد خودشان را حفظ کنند و در برابر این تصمیم بایستند، یک پیروزی بزرگ برای مسلمان‌ها و فلسطینی‌ها خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه فلسطین موضوع اول مسلمانان جهان است تصریح کرد: امروز راهی جز وحدت و اتحاد و همبستگی برای مسلمانان وجود ندارد و همه باید یکصدا در برابر تصمیم غلط آمریکا ایستادگی و آن را محکوم کنند.

وی افزود: قدس سرزمین و شهری است که به مسلمانان، مسیحیان و یهودیان تعلق دارد و این صهیونیست ها هستند که در این شهر غریب هستند .

رئیس جمهوری اسلامی ایران در تشریح برنامه ها و اهداف سفر خود به ترکیه گفت : این سفر به دعوت رییس جمهوری ترکیه که ریاست سازمان همکاری اسلامی را برعهده دارد و برای شرکت در نشست اضطراری سران عضو سازمان همکاری اسلامی انجام می گیرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت و سخنرانی در اجلاس فوق العاده سران و مسئولان ارشد 57 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در خصوص قدس شریف، عصر سه شنبه عازم استانبول ترکیه شد.

 

تگ

کامنت