• محکومیت سخنان مداخله جویانه آمریکایی ها در حمایت از اغتشاشات اخیر در ایران

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه در بیانیه ای سخنان مداخله جویانه مقامات آمریکایی در حمایت از خشونت و اغتشاشات اخیر در ایران را به شدت محکوم کرد.

به گزارش رادیو دری، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه، حمایت آمریکایی ها از خشونت طلبی و آتش افروزی در ایران را سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست های آمریکا و متحدان منطقه ای آن ارزیابی کرد.

در بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد آمده است، اظهارات مقامات آمریکایی در حمایت از اغتشاشات اخیر در ایران برای سرپوش گذاشتن بر سیاست های شکست خورده این کشور و متحدانش در منطقه بیان شده تا از این طریق از مردم شجاع و شریف ایران انتقام بگیرد. 

این بیانیه با تاکید بر اینکه امنیت و ثبات ایران در چهاردهه گذشته متکی به مردم خود بوده است، می افزاید: مردم ایران برخلاف جوسازی های اخیر از حقوق و دستاوردهای خود حفاظت می کنند و اجازه نخواهند داد خشونت و ویرانگری، این حقوق ذاتی و دستاوردهای تاریخی را تخریب کنند.

بیانیه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل همچنین تهدیدات و یاوه گویی های «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل را حمایت از خشونت طلبی و آتش افروزی در ایران دانست. 

نیکی هیلی روز سه شنبه در نشست خبری خود در مقر سازمان ملل متحد از اغتشاشات روزهای اخیر در برخی شهرهای ایران حمایت کرد.

حمایت های نماینده آمریکا در سازمان ملل و دیگر مقامات آمریکایی از اغتشاشات اخیر در ایران در حالی است که روز سه شنبه کشورهای سوریه، ترکیه، عراق و گروههای لبنانی و فلسطینی دخالت آمریکا در امور داخلی ایران را محکوم کردند.

ازپنجشنبه هفته گذشته، تعدادی از مردم در چند شهر ایران، با برگزاری تجمع و سردادن شعارهایی، به تعیین تکلیف نشدن مالباختگان موسسات مالی، گرانی برخی کالاها و ضعف نظارتی دولت اعتراض کردند که برخی ازاین تجمع‌ها ازسوی فرصت‌طلبان و اغتشاش‌گران به آشوب کشیده شد.

مقام‌های آمریکایی، رژیم صهیونیستی و رسانه‌های بیگانه با سوء‌استفاده ازاین تجمع‌های مردمی تلاش کردند، این تجمع‌ها را درمسیر ایجاد اختلال و آشوب هدایت کنند.

 

تگ

13 جدی 1396, 09:07 کابل
کامنت