21 جدی 1396, 10:54 کابل
  • ظریف: حنای آمریکا دیگر برای کسی رنگ ندارد

«محمدجوادظریف» وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تصویب قطعنامه ضد ایرانی مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت ازبرخی ناآرامی ها در ایران اعلام کرد،حنای آمریکا دیگر برای هیچ کس از جمله مردم ایران رنگی ندارد.

به گزارش ایرنا، ظریف چهارشنبه شب درجمع خبرنگاران در مسکوپایتخت روسیه اظهار داشت، مردم ایران نشان داده اند که پیگیر حقوق خود هستند و دولت وحاکمیت جمهوری اسلامی ایران نیز به رعایت حقوق مردم تاکید دارد که حق انتخاب و نقد بخشی از آن است.

وی افزود: متحدان آمریکا در منطقه هیچ یک از این حقوق را برای مردم خود تضمین نمی کنند و نه دولت آمریکا و نه مجلس نمایندگان این کشور هم هیچ نگرانی از این واقعیت ندارند.

ظریف اظهار داشت؛ ایران امنیت، آرامش و پیشرفت اقتصادی خود را از مردم دارد و آنان نقطه اتکا حاکمیت ملی هستند.

وی در واکنش به تصمیم احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد برجام هم با اشاره به غیر قابل پیش بینی بودن وی گفت: این بعد از شخصیت ترامپ موجب شده که آمریکا دیگر برای شرکایش هم مورد اعتماد نیست.

وزیر امورخارجه ایران گفت: جامعه بین المللی کاملا به روشنی نشان داده است که از سیاست های آمریکا حمایت نمی کند و در واقع سیاست های این کشور را مخرب می داند.

وی گفت: درجلسه بی مورد هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل که از نظرایران، اصل تشکیل جلسه امری بسیار غلط و خطرناک برای شورای امنیت بود، برغم فشار آمریکا تقریبا همه کشورهایی که در جلسه شرکت کردند بر ضرورت اجرای برجام توسط همه طرف ها تاکید کردند که نشان دهنده اجماع در جامعه جهانی است.

وزیر امورخارجه ایران با بیان اینکه این اجماع باید تبدیل به اقدام شود، افزود: آمریکا باید متوجه این اجماع جهانی شود و سیاست های خود را اصلاح کند.

ظریف خاطرنشان کرد: جامعه جهانی هم اگر تمایل به ادامه برجام دارد باید در مقابل هر اقدام خلاف آمریکا در خصوص برجام ایستادگی کند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران در چارچوب رایزنی های مستمر وزیران امورخارجه روسیه و ایران به ویژه در خصوص برجام صبح روز چهارشنبه عازم مسکو شد و با همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امورخارجه ایران همچنین روز پنجشنبه بنا به دعوت «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بلژیک می رود و در بروکسل با وزیران امورخارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا آخرین تحولات مربوط به برجام را بررسی خواهد کرد.

تگ

کامنت