21 جدی 1396, 18:41 کابل
  • ظریف: هر حرکت تضعیف کننده برجام غیرقابل قبول است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه تاکید کرد هر حرکتی که برجام را تضعیف کند غیرقابل قبول است.‌

به گزارش رادیو دری، «محمد جواد ظریف» پس از نشست روز پنجشنبه خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا در بروکسل در توییتر نوشت «اجماع قوی» امروز در بروکسل این موارد بود ، ایران به برجام پایبند است . مردم ایران کاملا حق دارند از مزایای برجام بهره مند شوند و هر حرکتی که برجام را تضعیف کند غیر قابل قبول است.

ظرف افزود ،سه کشور اروپایی (فرانسه، بریتانیا و آلمان) و اتحادیه اروپا به خوبی آگاهند که تداوم پایبندی ایران به برجام مشروط به پایبندی کامل به آن است.

به گزارش ایرنا، نشست مشترک وزیر امور خارجه ایران با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «ژان ایو لودریان»، Jean-Yves Le Drian وزیر امور خارجه فرانسه، «زیگمار گابریل» Sigmar Gabriel وزیر امور خارجه آلمان و «بوریس جانسون» Boris Johnson وزیر امور خارجه بریتانیا ظهر امروز (پنجشنبه) در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار شد.

موگرینی و وزاری خارجه سه کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان در این نشست بر تعهد اروپا و همچنین دولت های خود به برجام به عنوان یک دستاورد منحصر به فرد دیپلماسی چند جانبه تاکید کردند.

توافق هسته‌ای ایران و گروه پنج به علاوه یک (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین، آمریکا و آلمان) از دلو 1394 اجرایی شده است اما دولت آمریکا به عنوان یکی از اعضای این گروه همواره در اجرای برجام بدعهدی می‌کند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا همواره برخلاف مواضع طرف‌های دیگر برجام، برنامه جامع اقدام مشترک را توافقی وحشتناک خوانده و خواهان برهم زدن آن است، اما جهان مخالف این اقدام رئیس جمهوری آمریکا است.

 

تگ

کامنت