• دیدار نماینده ایران با دبیرکل آیمو درباره مهار آتش‌سوزی نفت‌کش ایرانی

معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در دیدار با دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) IMO بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی برای تسریع در مهار آتش‌سوزی و نجات خدمه نفتکش ایرانی حادثه دیده سانچی تاکید کرد.

«ماندانا منصوریان» مسوول پیگیری موضوعات مرتبط با سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) روز پنجشنبه در دیدار «کی تاک لیم»​​​Kitack Lim دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی در لندن، ضمن قدردانی از وی به علت همدردی با دولت، خانواده خدمه نفت‌کش ایرانی سانچی، بر ضرورت ارائه کمک‌های فنی آیمو و اقدامات موثر و هرچه سریع‌تر این سازمان برای اطفای حریق و جست وجو و نجات خدمه نفت‌کش سانحه دیده سانچی تاکید کرد.

درپی این دیدار مسوولان ارشد آیمو با مراجع دیپلماتیک کشورهای ساحلی چین ارتباط برقرار کردند و ارائه کمک‌های بین‌المللی برای مهار سریع‌تر آتش نفت‌کش ایرانی را خواستار شدند.

«هادی حق‌شناس» معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران هم اعلام کرد: با افزایش تعداد کشتی‌های عملیات اطفای حریق نفتکش «سانچی» مرحله نهایی خاموش کردن آتش نفتکش ایرانی نزدیک شده است.

حق‌شناس افزود: با خاموش شدن آتش و در صورت بروز نکردن انفجاری دیگر در نفتکش عملیات نجات خدمه کشتی آغاز خواهد شد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران تصریح کرد: هنوز هیچ خبری درباره خدمه کشتی نداریم و به غیر از یک نفر که پیکرش در دریا کشف شده است از 31 نفر دیگر اطلاعی وجود ندارد.

ششم ژانویه (16 جدی) یک کشتی باری چینی- هنگ‌کنگی در سواحل شرق چین به یک نفتکش ایرانی برخورد کرد. این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در نفتکش ایرانی شده است. 30 نفر از خدمه این کشتی ایرانی و 2 نفر دیگر بنگلادشی هستند.

Tags

22 جدی 1396, 13:43 کابل
Comments