•  خطیب نماز جمعه تهران: آمریکا طی سال های گذشته بارها از ایران سیلی خورده است

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به توطئه های آمریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا و متحدانش طی سال های گذشته بارها از ایران سیلی خورده اند.

حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران افزود: آمریکا، عربستان و متحدان آنها تصور می کردند با ایجاد گروه تروریستی داعش، طرح مساله جدایی کردستان عراق از این کشور، مساله لبنان، تضعیف جبهه مقاومت و اشغال عراق می توانند ایران را منزوی کنند اما ایران با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی سیلی محکمی به آنان زد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی همچنین با تبریک ایام الله دهه فجر، پیروزی انقلاب اسلامی را معجزه توصیف کرد و گفت: پیشرفت های ایران در زمینه های هسته ای، پزشکی، موشکی، نانو و خودکفایی در بسیاری از زمینه ها از دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد استقلال و عزت به مردم ایران بازگردد و کشور دیگر توسط زورگویان غارت نشود.

12دلو سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به ایران و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی است.

از روز دوازدهم دلو، یعنی روز ورود امام خمینی (ره) به ایران تا بیست و دوم دلو که روز پیروزی انقلاب اسلامی است، «دهه فجر» نام‌گذاری شده و هر سال، جشن‌ها و مراسم ویژه‌ای در این ایام برگزار می‌شود.

مردم سراسر ایران اسلامی هر سال به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در 22 دلو 1357 با حضور گسترده در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی تجدید بیعت میکنند.

 

Tags

20 دلو 1396, 14:39 کابل
Comments