• شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

حضرت «فاطمه زهرا» (س) دختر گرامی پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و همسر علی بن ابیطالب (ع) ،در سوم جمادی الثانی سال 11 هجری قمری پس از یک زندگی کوتاه به شهادت رسید.

پنج سال از آغاز رسالت حضرت محمد (ص)، پیامبر بزرگ اسلام گذشته بود که خدیجه همسر بزرگوار آن حضرت، دختری به دنیا آورد و پیامبر نامش را فاطمه گذارد.

این بانوی گرامی از کودکی تحت راهنمایی های پدرش، پیامبر اسلام (ص)، با معارف عالیه الهی آشنا شد.

بدین ترتیب فاطمه (س) با حضور در خانه وحی - به والاترین مدارج کمال و معنویت دست یافت. این بانوی گرامی از جمله خاصان درگاه خداوند بود که از سرچشمه علوم الهی بهره فراوانی داشت.

آن حضرت بعد از ازدواج نیز در خانه پر مهر حضرت علی (ع) در کنار او که مظهر عدالت و تقوی بود، نقشی ارزنده به عنوان یک همسر، مادر و انسانی مسئول در قبال رویدادهای جامعه ایفا کرد.

فاطمه (س) در سراسر زندگی خود، سخاوت و ایثار، گذشت و صبر، قناعت، عبادت پروردگار و کمک به زیردستان را به زیباترین شکل ممکن جلوه گر کرد و انسانهای بزرگ و تاریخ سازی همچون امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در دامان او پرورش یافتند.

با عرض تسلیت به مناسبت سالروز وفات بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه (س)، سخنی گرانبها از ایشان نقل می کنیم. آن حضرت فرمود: «کسی که ایمان به خدا و روز قیامت دارد، باید سخن شایسته بر زبان راند، یا سکوت و خاموشی اختیار کند، زیرا خداوند انسان های نیکوکار، بردبار و پاکدامن را دوست دارد و از افراد بد زبان و چاپلوس بیزار است.»

30 دلو 1396, 17:43 کابل
کامنت