• رهبر معظم انقلاب اسلامی: حضور ایران در منطقه ربطی به امریکا و اروپا ندارد

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: در حالی‌که امریکا در همه‌جا حضوری مفسدانه و فتنه‌گرانه دارد، مرتباً درباره حضور ایران در منطقه، شبهه‌آفرینی می کند. 

حضرت آیت الله خامنه ای روز پنج شنبه در آستانه ولادت با سعادت حضرت صدیقه‌کبری فاطمه‌ زهرا سلام‌الله‌علیها، در دیدار هزاران نفر از شاعران و ستایشگران اهل‌بیت علیهم‌السلام، درپاسخ به سخنان مقام‌های آمریکایی و اروپایی در مخالفت با حضور منطقه‌ای ایران خاطرنشان کردند : آیا ما برای حضور در منطقه باید از امریکا اجازه بگیریم؟ ایشان تصریح کردند: جمهوری اسلامی ایران برای حضور در منطقه باید با دولت‌های منطقه مذاکره و گفت‌وگو کند نه با آمریکاییها ؟ هر گاه خواستیم در امریکا حضور پیدا کنیم با شما گفت‌وگو می‌کنیم!

ایشان در پاسخ به مقام‌های اروپایی مبنی بر تمایل به مذاکره با ایران درباره حضور در منطقه نیز ، مجدداً همین نکته را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: این مسئله به شما چه مربوط است؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران با ملت‌های منطقه مذاکره می کند، قرار گذاشته‌، پیش رفته‌ و پیش‌تر هم خواهد رفت.

ایشان در ادامه، چهل سال توطئه مستمر و بی‌نظیر دشمنان ضد ملت ایران و در عین حال بالندگی و پیشرفت روزافزون شجره طیبه انقلاب را مایه افتخار و نشانه لطف الهی خواندند و گفتند: دشمنان ایران از چند ماه قبل در اتاق‌های فکر دور هم نشستند و برای سه ماه آخر سال طراحی کردند که به خیال خود کار جمهوری اسلامی را تمام کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، طرح مسائلی همچون "عدالت جنسیتی" در سخنان غربی‌ها را ظاهری و مسئله‌ای خالی از واقعیت دانستند و با اشاره به اذعان تعداد زیادی از زنان صاحب‌مقام غربی در ماههای اخیر به قرار گرفتن در معرض سوء استفاده و خشونت در جریان مسائل اداری، گفتند: اسلام به‌وسیله حجاب ، در را بر روی این نقطه انحراف بسته است، بنابراین حجاب اسلامی وسیله مصونیت زن است.

ایشان با تأکید بر اینکه پرچم استقلال هویتی و فرهنگی زنان در دست زنان ایرانی است، افزودند: بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویتی و فرهنگیِ خود را به دنیا صادر و این سخن جدید را اعلام می‌کنند که زن می‌تواند با حفظ حجاب و عفاف و جلوگیری از سوء استفاده مردان بیگانه و زیاده‌طلب، در میادین اجتماعی حضور فعال و مؤثر داشته باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از کسانی که کانون خانواده را تحقیر و اینگونه وانمود می‌کنند که "عدالت جنسیتی یعنی در هر عرصه‌ای که مردان حضور دارند، زنان نیز حضور داشته باشند"، این کار را خیانت به زنان و حرمت و شخصیت آنان دانستند و گفتند: زن، محترم است و هیچ‌کس مخالف حضور او در میادین اجتماعی و تحصیل علم و کسب مسئولیت نیست.

ایشان افزودند: این هنر انقلاب اسلامی است که امروز زنان ایرانی جزو بهترین دانشمندان و شخصیت‌های فرهنگی هستند، زیرا قبل از انقلاب اینگونه نبود و تعداد زنان برتر در بخشهای علمی و فرهنگی بسیار محدود بود.

 

تگ

17 حوت 1396, 17:05 کابل
کامنت