31 حمل 1397, 11:34 کابل
  • عراقچی: تصور تعهد ایران به برجام در هر شرایطی اشتباه است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دیدار با وزیر امور خارجه نروژ گفت: این برداشت کاملا غلط و اشتباه بزرگی است که کسی تصور کند ایران در هر شرایطی به برجام متعهد باقی می ماند.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در دیدار با «اینه اریکسون سوریده» Ine Eriksen Søreide  وزیر خارجه نروژ در اسلو تصریح کرد: هر گونه تلاش در راستای مرتبط کردن برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» با دیگر موضوعات ناشی از رویکردهای غلط است و وضعیت منطقه را بسیار پیچیده تر می کند.

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: برجام قبل از هر چیز یک توافق امنیتی در حوزه عدم اشاعه سلاح هسته ای است و هر گونه برخورد با آن منجر به تضعیف نظام عدم اشاعه خواهد شد.

عراقچی همچنین گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیش از 10 گزارش بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام صحه گذاشته است اما در مقابل آمریکا به تعهدات خود به درستی عمل نکرده و با تعلل ها و بدعهدی های خود این توافق را در معرض نابودی قرار داده است.

«اینه اریکسون سوریده» معاون وزیر خارجه نروژ هم در این دیدار ضمن با اهمیت خواندن همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف اعلام کرد: کشورش از حفظ و اجرای برجام حمایت می کند.

وی  افزود: گزینه بهتری از برجام وجود ندارد و برای تداوم حیات این توافق ضروری است همه تلاش ها به کار گرفته شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران به دعوت «وگر استرومن» Wegger Strommen معاون وزیر خارجه نروژ و به منظور برگزاری دور هشتم رایزنی های سیاسی دو کشور به اسلو سفر کرده است.

دور هشتم رایزنی های دوجانبه سیاسی ایران و نروژ روز پنجشنبه با رایزنی دو کشور در خصوص بررسی روند همکاری های دوجانبه، برجام، چندجانبه گرایی و تحولات و بحران های منطقه ای برگزار شد.

تگ

کامنت